5 vakit namaza nasıl başlarım ?

Rapor et
Soru

Bu sorunun rapor edilmesi gerektiğini hissediyorum, nedeni kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Arkadaşlar kendimi bir türlü namaza vermeiyorum. Defalarca yeniden başlamayı denedim ama ya iş güç ya başka bir şeyler yüzünden bir türlü devam ettiremiyorum. Elbette k iş gücün önemsiz olduğunu vs biliyorum ve  sonuçta en fazla süren aytsı namazı bile max 10 -15 dakikasını alabilir insanın ama şu nefsimi bir türlü yenmeyi başaramıyorum. 5 Vakit namaza sizce nasıl başlayabilirim ne yapmam gerekli ?

Devam Ediyor 0
Dini 1 sene 2 Cevap 247 görüntüleme Acemi 0

Yazar HakkındaAcemi

Cevaplar ( 2 )

 1. Lütfen bu cevabın neden rapor edilmesi gerektiğini kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba ;

   

  Öncelikle namaza başlamayı düşünmeyin. Namaz kılmak isteyin sadece. Neden derseniz siz namazı zorunlu bir hizmet düşünce olarak görmeyin 5 vakit kılamaya bilirsiniz. Bunun için ilk başta örnek vereyim öğle namazında vaktiniz oldu kılın bugün evde yatsı vaktinde vaktiniz olun kılın bir bakıyorsunuz zaten diğer vakitleri de kılmışsınız.

 2. Lütfen bu cevabın neden rapor edilmesi gerektiğini kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Öncelikle merhaba kardeşim. Nefsine yenik düşme iş güç dediğin nedir ki kardeşim? İş de vesvesedir güçte sen namazını kılmaya bak ayet oku hiç olmadı kılabilidğini kıl.

Cevap bırak

Gözat

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>