Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Giriş

Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak soru sorabilir, favori soruları ve cevapları takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer üyeleri takip ederek kendinize eğlenceli ve bilgi dolu bir ortam oluşturabilirsiniz. Hazırsan hadi kayıt ol!

LYS Tarih Konuları 2017

LYS Tarih Konuları 2017

LYS Tarih konuları 2017 yılı için hazırlamış olduğumuz konulara alt taraftan bakabilirsiniz. İşte LYS Tarih konuları 2017 hakkında detaylı bilgiler.

LYS Tarih Konuları 2017

LYS sınavında başarı sağlamak için bilgi haznemizin çok geniş olması gerekir. Yani sadece mantık değil düşünme yeteneğimizi kullanacağımız bilgilerin kafamızın için olması gereklidir. Bu LYS Tarih konuları içinde geçerli, tabi ki sayısal ve sözel dersler arasında farklılıklar olabilir. Fakat LYS sınavını genel olarak bu şekilde özetleyebiliriz. Asıl önemli olan nokta ise biz bu bilgi isteyen sınava nasıl hazırlanacağız? Sorunun cevabını sizde tahmin ederseniz ki doğru ve programlı çalışma ile başarılı olunabilir. Bu konu hakkında daha detaylı düşünelim ve bilgi alışverişinde bulunalım.

İlk olarak yapmamız gereken aşağıda paylaştığımız LYS Tarih konuları 2017 yılı için ders programı hazırlamak. Doğru çalışmanın sırrı ise geçmişte çıkan soruları, konuları ve tarzları araştırarak bu doğrultuda çalışmaktır. Doktor olmayı başarmış yakınımdan örnek verebilirim ki ağırlık olarak geçmişte çıkmış soruların tamamını çözmesi ile başarı yakaladı. Buna hayranlık duymakla beraber başarının sırrını biraz daha anlamış olduğumu düşünüyorum.

Değerli öğrenciler, çalışmış olduğunuz LYS Tarih konuları ne kadar iyi öğrendiğinizi test etmek için çalışılan konu ile alakalı olarak test ve geçmişte çıkan LYS sorularını çözmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışma tarzı ile harika başarılar elde edilebilir.

LYS Tarih Konuları 2017

Tarih Bilimi
İlk Türk Devletleri
Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar
İslam Tarihi ve Uygarlığı
Türkiye Tarihi
Türk-İslam Devletleri
Beylikten Devlete (1300-1453)
Dünya Gücü: Osmanlı Devleti (1453-1600)
Arayış Yılları (17.yy)
Avrupa ve Osmanlı Devleti (18.yy)
En Uzun Yüzyıl (1800-1922)
1881’den 1919’a Mustafa Kemal
Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi
Kurtuluş Savaşı’nda Cepheler
Türk İnkılabı
Atatürkçülük ve Atatürk İlkeleri
Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası
Atatürk’ün Ölümü
Yüzyılın Başlarında Dünya
İkinci Dünya Savaşı
Soğuk Savaş Dönemi
Yumuşama Dönemi ve Sonrası
Küreselleşen Dünya
Türklerde Devlet Teşkilatı
Türklerde Toplum Yapısı
Türklerde Hukuk
Türklerde Sanat
Türklerde Eğitim
Türklerde Ekonomi

LYS Konuları Tüm Dersler İçin Tıklayınız

Yazar HakkındaProfesyonel

Profesyonel bir şekilde kurmuş olduğumuz ve hizmete devam ettiğimiz sorularicevaplari.com sitemizde eğlenceli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Tabi ki eğlencenin yanında öğrendiğimiz bilgiler ile de kendimizi geliştiriyoruz.

Beni Takip Et

Cevap bırakın

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>