Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Giriş

Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak soru sorabilir, favori soruları ve cevapları takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer üyeleri takip ederek kendinize eğlenceli ve bilgi dolu bir ortam oluşturabilirsiniz. Hazırsan hadi kayıt ol!

LYS Geometri Konuları 2017

LYS Geometri Konuları 2017

LYS Geometri konuları 2017 yılı için hazırlamış olduğumuz konulara alt taraftan bakabilirsiniz. İşte LYS Matematik Geometri 2017 hakkında detaylı bilgiler.

LYS Geometri Konuları 2017

LYS sınavında başarı sağlamak için bilgi haznemizin çok geniş olması gerekir. Yani sadece mantık değil düşünme yeteneğimizi kullanacağımız bilgilerin kafamızın için olması gereklidir. Bu LYS Geometri konuları içinde geçerli, tabi ki sayısal ve sözel dersler arasında farklılıklar olabilir. Fakat LYS sınavını genel olarak bu şekilde özetleyebiliriz. Asıl önemli olan nokta ise biz bu bilgi isteyen sınava nasıl hazırlanacağız? Sorunun cevabını sizde tahmin ederseniz ki doğru ve programlı çalışma ile başarılı olunabilir. Bu konu hakkında daha detaylı düşünelim ve bilgi alışverişinde bulunalım.

İlk olarak yapmamız gereken aşağıda paylaştığımız LYS Geometri konuları 2017 yılı için ders programı hazırlamak. Doğru çalışmanın sırrı ise geçmişte çıkan soruları, konuları ve tarzları araştırarak bu doğrultuda çalışmaktır. Doktor olmayı başarmış yakınımdan örnek verebilirim ki ağırlık olarak geçmişte çıkmış soruların tamamını çözmesi ile başarı yakaladı. Buna hayranlık duymakla beraber başarının sırrını biraz daha anlamış olduğumu düşünüyorum.

Değerli öğrenciler, çalışmış olduğunuz LYS Geometri konuları ne kadar iyi öğrendiğinizi test etmek için çalışılan konu ile alakalı olarak test ve geçmişte çıkan LYS sorularını çözmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışma tarzı ile harika başarılar elde edilebilir.

LYS Geometri Konuları 2017

Dik ve Özel Üçgenler
Çokgenler
Üçgende Açı-Kenar Bağıntıları
Dik Üçgende Trigonemetrik Bağıntılar
İkizkenar ve Eşkenar Üçgen
Üçgende Alanlar
Eşkenar Dörtgen – Deltoid
Dikdörtgen
Çemberde Açılar
Çemberde Uzunluk
Daire
Vektörler I
Üçgende Açıortay Bağıntıları
Üçgende Kenarortay Bağıntıları
Üçgende Eşlik ve Benzerlik
Dörtgenler
Yamuk
Paralelkenar
Piramitler
Prizmalar
Küre
Koordinat Düzlemi ve Noktanın Analitiği
Çemberin Analitiği
Genel Konik Tanımı
Parabol
Elips
Doğrunun Analitiği
Tekrar Eden, Dönen ve Yansıyan Şekiller
Uzay Geometri
Trigonometri
Dönüşümlerle Geometri
Hiperbol

LYS Konuları Tüm Dersler İçin Tıklayınız

Yazar HakkındaProfesyonel

Profesyonel bir şekilde kurmuş olduğumuz ve hizmete devam ettiğimiz sorularicevaplari.com sitemizde eğlenceli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Tabi ki eğlencenin yanında öğrendiğimiz bilgiler ile de kendimizi geliştiriyoruz.

Beni Takip Et

Yorum ( 1 )

  1. jQVuUT Very good blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?

Cevap bırakın

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>