Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Giriş

Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak soru sorabilir, favori soruları ve cevapları takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer üyeleri takip ederek kendinize eğlenceli ve bilgi dolu bir ortam oluşturabilirsiniz. Hazırsan hadi kayıt ol!

KPSS Ortaöğretim Tercih Kılavuzu 2016

KPSS Ortaöğretim Tercih Kılavuzu 2016

KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu 2016 yayımlandı. KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu 2016/2 aşağıda vermiş olduğumuz ÖSYM uzantılı adresten ulaşabilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Tercih Kılavuzu


KPSS tercihi hakkında gerekli olan tüm bilgilere ve kodlara aşağıdaki ÖSYM uzantılı adresten erişebilirsiniz. Bu KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu 21 Aralık 2016 tarihinde yani bugün yayımlanmıştır. Eğer  KPSS tercihleri ne zaman bitiyor  hakkında bilginiz yok ise konumuzu ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

 Önemli:  Yukarıdaki başlığımızda ortaöğretim olarak yazdık fakat ön lisans ve lise mezunları dahil tercih kılavuzuna aşağıdaki ÖSYM uzantılı adresten erişebilirsiniz. Yani bu tercih kılavuzu tümünü kapsamaktadır. Zaten adrese tıkladıktan sonra kılavuzların ayrı ayrı başlıklar altında listelendiğini göreceksiniz. Bu alandan size uygun olanı seçerek tüm işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz.

 KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH KILAVUZU 2016 İÇİN TIKLAYINIZ 

 NİTELİK KODLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

Yukarıda paylaştığımız nitelik kodları sayfasından Lise/Ortaöğretim/Ön lisans gibi mezuniyet durumuna göre nitelik kodlarına erişebilirsiniz. Bu alandaki kılavuzlara takip ederek tercih işlemini adım adım gerçekleştirebilirsiniz. Doğru nitelik kodlarını kullandığınıza emin olun ve yaptığınız adımlar kontrol ederek ilerleyin.

KPSS tercihleri son bulma tarihi 30 Aralık’dır.  Yani 21 Aralık’da başlayıp 30 Aralık’da son bulacak.  Bu yüzden aceleci davranmadan işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirin. İşlemleri bitirdikten sonra birkaç gün içerisinde ara ara kontrol ediniz. Çünkü KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu 2016 işlemleri sisteme yoğun olarak yüklenecektir ve yaptığınız işlemlerin kayıt olmama gibi aksi durumlar ile karşılaşabilir. Bu yüzden yaptığınız işlemleri ara ara kontrol etmekte büyük fayda vardır.

Yazar HakkındaProfesyonel

Profesyonel bir şekilde kurmuş olduğumuz ve hizmete devam ettiğimiz sorularicevaplari.com sitemizde eğlenceli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Tabi ki eğlencenin yanında öğrendiğimiz bilgiler ile de kendimizi geliştiriyoruz.

Beni Takip Et

Cevap bırakın

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>