Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Giriş

Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak soru sorabilir, favori soruları ve cevapları takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer üyeleri takip ederek kendinize eğlenceli ve bilgi dolu bir ortam oluşturabilirsiniz. Hazırsan hadi kayıt ol!

2016 ALES İptal Edilen Sorular – Puanlar Değişti!

2016 ALES İptal Edilen Sorular – Puanlar Değişti!

2016 ALES iptal edilen sorular olduğunu ÖSYM duyurdu ve puanlar internette. İşte 2016 ALES iptal edilen sorular hakkında detaylı bilgiler.

2016 ALES İptal Edilen Sorular

ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2016-ALES) Sözel-2 testindeki 24’üncü sorunun iptal edildiğini belirterek, buna uygun olarak hesaplanmış sonuçların internetten öğrenilebileceğini duyurdu.

ÖSYM, 18 Aralık’ta düzenlenen sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2016-ALES) ile ilgili açıklama yaptı. Buna göre, sınava yönelik yapılan inceleme sonrasında Sözel-2 testindeki 24’üncü soru iptal edildi. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“18 Aralık tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2016-ALES Sonbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve Sözel-2 testindeki 24’üncü sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Sınav sonuçları, 30 Aralık’tan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.”

Yazar HakkındaProfesyonel

Profesyonel bir şekilde kurmuş olduğumuz ve hizmete devam ettiğimiz sorularicevaplari.com sitemizde eğlenceli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Tabi ki eğlencenin yanında öğrendiğimiz bilgiler ile de kendimizi geliştiriyoruz.

Beni Takip Et

Cevap bırakın

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

Bunları kullanabilirsin HTML etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>